مدیر عامل پتروشیمی فجر خبر داد:
fiogf49gjkf0d
ارسال مازاد برق تولیدی پتروشیمی فجر به شبکه سراسری

fiogf49gjkf0d

به گزارش نفت دیلی، شرکت پتروشیمی فجر برق مازاد خودرا از طریق دو خط ٤٠٠ کیلو ولت به مدیریت شبکه برق سراسری کشور ارسال می کند.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی فجر اظهار کرد: ظرفیت تولید برق در این مجتمع پتروشیمی ٩٠٠ مگاوات است که مازاد تولید با هماهنگی وزارت نیرو در برخی از ماه های سال به شبکه برق کشور تزریق می شود.

علیرضا شمیم افزود: این شرکت از آنجا که به عنوان قلب تپنده منطقه ویژه اقتصادی نامیده می شود، نقش مهمی در تولید و توزیع سرویسهای جانبی برای شرکتهای فرآیندی منطقه دارد، زیرا هدف پتروشیمی فجر تولید مستمر و توسعه پایدار در سرویس دهی به موقع و مورد اعتماد در این منطقه است.

وی ادامه داد: منحصر به فردترین پایلوت تصفیه‌خانه صنعتی صنعت نفت ایران خرداد ماه با اعتباری افزون بر هشت میلیارد ریال در پتروشیمی فجر ماهشهر با هدف صیانت از محیط زیست به بهره‌برداری رسید.

شمیم افزود: در این پایلوت چند منظوره تصفیه پساب، پنج فرایند بیولوژیکی تصفیه پساب به صورت یکپارچه در یک واحد پیاده‌ سازی شده که این طرح به طور خیره کننده ای سبب کاهش هزینه‌های ساخت و احداث و نیز فضای مورد نیاز شده است.

مدیرعامل پتروشیمی فجر با بیان این که تمام مجتمع‌های پتروشیمی که به نوعی پساب صنعتی تولید می‌کنند می‌توانند از این پایلوت به منظور ارزیابی و آنالیز پساب مورد نظر استفاده کنند، گفت: دانش فنی یکپارچه‌سازی پنج واحد تصفیه پساب بیولوژیکی در یک پایلوت، تست و بهینه‌سازی مواد شیمیایی ساخت داخل، کاهش چشمگیر هزینه‌های احداث پایلوت برای دستیابی به تکنولوژی و بهینه‌سازی فرایند از جنبه‌های نوآورانه این پایلوت به شمار می‌رود.

وی گفت: با توجه به رویکرد جدید و با برنامه ریزی های صورت گرفته و وجود ظرفیتهای خالی بالقوه در تأمین انرژی، در یک افق پنج ساله به بازار انرژی کشورهای منطقه وارد خواهیم شد و تمام اقدامها و پیش زمینه های تحقق این هدف در حال آماده سازی است.

شرکت پتروشیمی فجر برای تولید و توزیع سرویسهای جانبی شامل برق بخار، اکسیژن، نیتروژن، آرگون، هوای فشرده، آبهای صنعتی و تصفیه پسابهای صنعتی در سایتهای ۲ و ۴ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع در شمال غربی خلیج فارس قرار گرفته است.
منبع خبر:
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد