احتمال نیاز به اقدام‌های جدی‌تر برای توازن بازار نفت در ۲۰۱۸

به گزارش نفت دیلی، محمد بارکیندو، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، دیروز  اعلام کرد: شاید لازم باشد تولیدکنندگان نفت عضو و غیر عضو این سازمان در سال آینده میلادی «برخی اقدام‌های فوق‌العاده» برای بازگشت توازن به بازار انجام دهند.

وی گفت: درباره تداوم فرآیند بازگشت توازن به بازار نفت اجماعی روز افزون وجود دارد؛ ما به تدریج و به طور مستمر در حال دستیابی به اهداف مشترک و شرافتمندانه خود هستیم.

دبیرکل اوپک افزود: برای حفظ این روند در سال آینده میلادی، ممکن است لازم شود برخی تدابیر موثرتر اتخاذ شوند تا این ثبات را به طور مستمر در آینده برقرار کنیم.

بارکیندو اعلام کرد گفت‌وگوها برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت فراتر از ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی در جریان است و شاید کشورهای بیشتری به این توافق بپیوندند.

به گفته وی، نیجریه و لیبی که از توافق جهانی کاهش تولید نفت معاف شده بودند، به سوی بازسازی کامل تولید پیش می‌روند و پس از آن، آنها نیز با کاهش تولید همراه خواهند شد.

دبیرکل اوپک همچنین اعلام کرد درباره رشد تولید نفت و گاز شیل در آمریکا نگران نیست و گفت: بازار نفت بزرگ و تقاضا قوی است؛ میان نیمه نخست تا نیمه دوم سال جاری میلادی، رشد تقاضا نزدیک به دو میلیون بشکه در روز است که بسیار بالاست و هر کس می‌تواند نقشی ایفا کند.

 
 

 

 


 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد