بومی‌سازی سامانه قطع خودکار شیرهای بین‌راهی در منطقه ۵ عملیات انتقال گاز

به گزارش نفت دیلی ، سرپرست منطقه ۵ عملیات انتقال گاز ایران از نصب و راه‌اندازی سامانه کنترل قطع خودکار شیرهای بین‌راهی خط دوم سراسری توسط کارکنان این منطقه عملیاتی خبر داد.

پیمان خضرایی گفت: با توجه به قدمت عمل‌کننده‌های یادشده و محدودیت‌های موجود در تأمین قطعات یدکی ناشی از تحریم و مشکلات و معایبی که مشاهده شده بود، با همکاری بخش خصوصی نسبت به بازطراحی و بومی‌سازی سیستم کنترل عمل‌کننده اقدام شد.

وی با اشاره به مزایای سیستم‌های کنترل جدید گفت: دارا بودن بازه دقت و تنظیم بالاتر، طراحی جدید و اطمینان از تأمین قطعات یدکی در کشور با توجه به بومی‌سازی آن، کاهش تعمیرات و خطای عملکرد سیستم به تناسب کاهش تعداد قطعات ابزار دقیقی، حذف رگولاتور و تبدیل کل برد کنترل سیستم به قطعات فشار بالا، افزایش اطمینان از صحت کارکرد سیستم قطع خودکار و بهبود سیستم فیلتراسیون با طراحی فیلتر جدید از مزایای سیستم جدید است.

سرپرست منطقه ۵ عملیات انتقال گاز تصریح کرد: قدمت خط دوم سراسری و تجهیزات آن حدود ۵۰ سال است و عمل‌کننده‌های آن، نخستین سری از عمل‌کننده‌ها هستند که ساخت کشورهای خارجی است و به‌عنوان محرک و کنترل‌کننده شیرهای ۵۶ اینچ توپی روی این خط نصب و بهره‌برداری شده‌اند که به‌روز رسانی شدند.

خضرایی یادآور شد: این سیستم جدید برای هشت عدد شیر بین‌راهی ۵۶ اینچ مسیر خط دوم سراسری نصب و در سرویس بوده و عملکرد آنها مطلوب و رضایت‌بخش است.

منطقه ۵ عملیات انتقال گاز با برخورداری از خطوط لوله فشار قوی و  تأسیسات تقویت فشار گاز وظیفه انتقال حدود ۷۵ درصد گاز تولیدی کشور را در گستره‌ای به وسعت استان‌های فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بخش‌هایی از استان‌های بوشهر و یزد عهده‌دار است. 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد