رویکرد کنونی صنعت پتروشیمی همسو با برنامه‌های اوجی است

 

به گزارش نفت دیلی،مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رویکرد مناسب در توسعه صنعت پتروشیمی را توجه به تکمیل زنجیره ارزش دانست که بر آن تمرکز شده است و گفت: خوشبختانه این رویکرد با برنامه‌های آقای اوجی هم‌راستاست و حضور ایشان در صدر وزارت نفت به‌طور قطع به توسعه صنعت پتروشیمی سرعت خواهد بخشید.

حسن عباس‌زاده با اشاره به اینکه آقای اوجی به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت دولت سیزدهم ویژگی‌های بارزی دارد که امید است سبب ایجاد تحول در صنعت نفت و به‌ویژه پتروشیمی شود، گفت: ایشان دانش‌آموخته دانشگاه صنعت نفت است و از نظر پایه‌های علمی این صنعت در جایگاه ممتازی قرار دارد.

وی به سوابق مثبت آقای اوجی در واحدهای عملیاتی صنعت نفت اشاره کرد که شناخت مطلوبی را از وضع واقعی صنعت برای ایشان ایجاد کرده است و افزود: کارنامه مدیریتی ایشان در شرکت ملی گاز ایران نیز بسیار روشن و بارز است؛ قراردادهای گازی خارجی تحت عنوان راهبرد دیپلماسی گازی، توسعه گازرسانی‌ها و توجه به ساخت داخل و تحقیق و توسعه از موفقیت‌های ایشان در دوران مدیرعاملی این شرکت بود.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آقای اوجی را مدیری توانمند، انقلابی، پاکدست و اخلاق‌مدار دانست و ادامه داد: تجارب ارزشمند وزیر پیشنهادی نفت در نهادهایی همچون هلدینگ نفت و گاز رضوی و بنیاد مستضعفان که در صنعت نفت و پتروشیمی فعال هستند سبب شد شناخت خوبی از ظرفیت‌های این‌گونه نهادها داشته باشد.

عباس‌زاده با بیان اینکه رویکرد مناسب در توسعه صنعت پتروشیمی توجه به تکمیل زنجیره ارزش است که بر آن تمرکز شده، تصریح کرد: خوشبختانه این رویکرد با برنامه‌های آقای اوجی همسوست و حضور ایشان در رأس وزارت نفت که تجربه خوبی در حوزه توسعه بالادست پتروشیمی دارد، بی‌شک به توسعه صنعت پتروشیمی سرعت می‌بخشد.

وی تعیین تکلیف شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان سازمان توسعه‌ای و اساسنامه این شرکت را از نخستین موارد اولویت‌دار در صنعت پتروشیمی دانست و گفت: توجه به تکمیل زنجیره ارزش و برنامه‌ریزی برای تولید محصولات مورد نیاز صنایع پایین‌دستی در توسعه این صنعت حائز اهمیت است.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر مدیریت و ساماندهی خوراک‌های بین‌مجتمعی به‌منظور پایداری تولید در مجتمع‌های تولیدی تأکید و اظهار کرد: همچنین بررسی و تعیین روش‌های نوین تأمین مالی پروژه‌هاو حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشی به‌منظور کسب و بومی‌سازی دانش‌های فنی از دیگر اولویت‌های مهم در صنعت پتروشیمی است. 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد