واکنش طالبان به گزارش «سیگار»: امریکا مسئول است

 تهران - ایرنا - وزارت کار و امور اجتماعی افغانستان روز سه شنبه به گزارش تازه اداره بازرسی ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) مبنی بر اینکه از زمان تسلط طالبان حدود ۹۰۰ هزار نفر بیکار شده‌اند، واکنش نشان داد و گفت که عامل این رویداد، امریکا است.

 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، وزارت کار و امور اجتماعی این کشور به تازگی با صدور اعلامیه‌ای گفته است: به‌گونه ای که دفتر بازرسی امریکا (سیگار) در گزارش اخیر خود از بیکار شدن حدود ۵۰۰ هزار شهروند افغانستان از ماه ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ خبر داده است، باید گفت که عامل اصلی اینهمه ناهنجاری های اجتماعی و اقتصادی در افغانستان ایالات متحده امریکا و متحدانش می باشد.

 

در ادامه این اعلامیه ابراز امیدواری شده است که جامعه جهانی با برداشتن تحریم‌های وضع شده، به وضعیت افغانستان توجه ویژه کند تا زندگی مردم به شکل عادی برگردد و سطح بیکاری کاهش پیدا کند.

 

اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی افغانستان دیروز دوشنبه با انتشار توئیتی شمار شهروندان افغان که تا اواسط سال جاری میلادی شغل خود را از دست خواهند داد را بیش از ۹۰۰ هزار نفر تخمین زده است.

 

سیگار نوشته است که زنان کارگر بیشتر متاثر شده و پیش‌بینی می‌شود که سطح اشتغال زنان تا اواسط سال ۲۰۲۲ به میزان ۲۱ درصد کاهش یابد.

 

بر مبنای اعلامیه وزارت کار و امور اجتماعی، دولت سرپرست افغانستان (طالبان) مدتی است که به منظور کاهش بیکاری و رسیدن کشور به خودکفایی، برنامه های کلان اقتصادی مانند افتتاح سد آبی قوش تپه، استخراج معادن حوزه شمال، آغاز کار و ایجاد تسهیلات در عملی شدن پروژه تاپی، تامین امنیت سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، حمایت از بخش خصوصی و ده ها برنامه دیگر را فراهم کرده است. 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد