عرضه ۱۰۰ درصد محصولات پتروشیمی اروند در داخل کشور

 

به گزارش نفت دیلی،مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی اروند از عرضه همه محصولات این شرکت در بورس کالا به‌منظوری پایداری بازار و توسعه صنایع پایین‌دستی کشور خبر داد.

محمدرضا کریمی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی اصفهان‌پلاست اظهار کرد: شرکت پتروشیمی اروند از دو ماه گذشته به‌منظور پایداری و افزایش تولید، وارد تعمیرات اساسی ۴۵ روزه شد که در پی آن برخی واحدها در دوره تعمیرات اساسی غیرعملیاتی شد و به تبع آن مقدار تولید در آن بازه زمانی کاهش یافت که از طریق دفتر صنایع پایین‌دستی اطلاع‌رسانی انجام شد.

 

وی افزود: در این مدت با عرضه محصولات موجود در انبارهای شرکت، تعهدات شرکت انجام و بخشی دیگر از نیاز بازار به استمرار تولید پس از تعمیرات اساسی موکول شد.

 

مدیر بازرگانی پتروشیمی اروند با اشاره به انحصاری بودن برخی قطعات پتروشیمی و تحریم‌ این صنعت از سوی کشورهای غربی گفت: در پی تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه علیه صنعت پتروشیمی کشور در شرکت پتروشیمی اروند موفق شدیم با استفاده از توان متخصصان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات مورد نیاز را بازطراحی و داخلی‌سازی کنیم که در این زمینه موفقیت‌های افتخارآمیزی برای کشور خلق کرده‌ایم.

 

کریمی ادامه داد: از آغاز دوره تعمیرات اساسی نیز به‌منظور تأمین نیاز بازار داخل و شرکت‌های پایین‌دستی، کل تولید خود از ابتدای اسفند تاکنون را که حدود ۴۰ هزار تن بوده از طریق بورس کالا عرضه کرده است و تا تنظیم بازار این کار را ادامه خواهیم داد.

 

وی در پایان با اشاره به ارزش افزوده بالاتر در صنایع پایین دستی و ارزآوری قابل‌توجه برای کشور تأکید کرد: با توجه به نیاز بازار و لزوم حمایت از صنایع پایین‌دستی و تعهدهایی که به این بخش داریم، تا رسیدن به ظرفیت تولید موردنظر، صادرات محصولات خود به بازارهای خارجی را متوقف می‌کنیم و تمامی تولید را به بازار داخل تخصیص خواهیم داد. 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد