بازار سرمایه را باید تقویت کنیم

 

 
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بازار سرمایه را باید مورد تقویت قرار دهیم، گفت: قرعه‌کشی خودرو در کشور یک فاجعه بود، بنده قرعه‌کشی خودرو را تحت هیچ شرایطی تایید نمی‌کنم و از هر راهکاری که با شفافیت و دقت قیمت‌های منطقی را برای کالاها تخصیص دهد، استقبال می‌کنیم.
 
 
به گزارش ایرنا از سازمان بورس، «غلامرضا مرحبا» درباره عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: عرضه خودرو در بورس کالا موافقان و مخالفانی دارد. موافقان معتقدند که این عرضه دست دلال‌ها و واسطه‌ها را کوتاه و بازار را بیش از پیش شفاف کرده است.
 
 
وی خاطرنشان کرد: مخالفان هم به موضوع تشدید روند صعودی قیمت‌ها اشاره می‌کنند. بنده هم معتقدم که تولیدکننده باید در فرآیندی شفاف خودرو را به دست مصرف‌کننده برساند و واسطه‌ها حذف شوند؛ اما شهروند ایرانی از منظر اقتصادی تحت فشار است و از آنجا که خودروهای ایرانی باکیفیت در کشور تولید نمی‌شوند، تناسب بین قیمت و واقعیت خودرو باید برقرار شود.
 
 
مرحبا ضمن اعلام مخالفتش با قرعه‌کشی خودرو اظهار کرد: قرعه‌کشی خودرو در کشور یک فاجعه بود و بنده قرعه‌کشی را تحت هیچ شرایطی تایید نمی‌کنم.
 
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: به نظر بنده عرضه خودرو در بورس کالا هم نیازمند دقت بیشتری است، بورس کالا می‌تواند سازوکار بسیار خوبی برای عرضه خودرو باشد و این یک واقعیت است.
 
 
وی تاکید کرد: در این سازوکار نحوه مدیریت تقاضا و عرضه مهم است تا از تشدید قیمت‌ها ممانعت کند، بورس کالا روش ناصحیح قرعه‌کشی را حذف کرد و روشی شفاف و بدون واسطه را روی کار آورد، اما عدم تعادل بین تقاضا و عرضه باعث تشدید قیمت‌ها می‌شود.
 
 
مرحبا افزود: از هر راهکاری که با شفافیت و دقت قیمت‌های منطقی را برای کالاها تخصیص دهد، استقبال می‌کنیم. بنده یکی از طرفداران بازار سرمایه و بورس کالا هستم و همیشه هم معتقد بودم که باید بازار سرمایه را تقویت کنیم.
 


 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد