کشته شدن نظامی سابق آمریکا در اوکراین

نیروی دریای آمریکا تایید کرد، یکی از اعضای نیروهای ویژه‌اش در شرق اوکراین کشته شد اما این "اپراتور جنگ ویژه نیروی دریایی" در "وضعیت فراری فعال" بود.

 
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، یکی از مقامات نیروی دریایی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، به خبرنگاران گفت، دنیل سوئیفت، اپراتور جنگ ویژه نیروی دریایی آمریکا ۱۸ ژانویه سال جاری میلادی بر اثر جراحت‌هایی که در درگیری با نیروهای روسی متحمل شده بود، جان باخت.
 
 
وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای بدون اشاره به نام سوئیفت اعلام کرد: ما می‌توانیم مرگ اخیر یک شهروند آمریکایی را که در اوکراین مبارزه می‌کرد، تایید کنیم. ما با خانواده‌اش در تماس هستیم و تمامی کمک‌های کنسولی ممکن را ارائه می‌دهیم. به دلیل احترام به حریم خصوصی این خانواده در این دوران سخت، از ارائه اطلاعات بیشتر معذوریم.
 
 
براساس گزارش مجله تایمز، سابقه خدمت سوئیفت نشان می‌دهد که این تفنگدار دریایی ساکن اورگان در سال ۲۰۰۵ میلادی داوطلب خدمت سربازی شد و به خاطر شرکت در جنگ جهانی علیه تروریسم و جنگ‌های عراق و افغانستان مدال‌هایی دریافت کرده بود. نام وی در مارس ۲۰۱۹ میلادی به عنوان غایب بدون مرخصی ثبت شد.
 
 
دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا رسما آمریکایی‌ها را از عضویت در تشکیلات "لژیون خارجی" که توسط کی‌یف تشکیل شده، منصرف کرده است. دست‌کم هشت تبعه آمریکایی که این کار را کردند طی سال گذشته در جنگ اوکراین کشته شدند.
 
 
آمریکا، انگلیس و دیگر نیروهای ویژه ناتو از پیش از تشدید درگیری‌های در فوریه سال ۲۰۲۲ میلادی، در اوکراین فعالیت داشتند. رسانه‌های فرانسوی در آوریل ۲۰۲۲ میلادی درباره حضور اپراتورهای ویژه انگلیس و آمریکایی شهادت دادند. این موضوع در دسامبر سال گذشته نیز توسط ژنرال رابرت ماگووان، کماندوی سابق تفنگداران دریایی سلطنتی تایید شد.
 
 
این در حالی است که واشنگتن همچنان تاکید دارد که آمریکا یکی از طرفین جنگ اوکراین نیست، گرچه میلیاردها دلار کمک مالی و تجهیزات نظامی برای اوکراین فراهم کرده و علنا متعهد به حمایت از کی‌یف تا زمان پیروزی بر روسیه شده است.
 


 
انگليسی فارسی
تبليغات
نظرسنجی
وب سايت ما چگونه است؟
عالی
خوب
قابل قبول
متوسط
ضعيف
بد