صادرات صنعت دارو می‌تواند جایگزین پتروشیمی شود

به گزارش نفت دیلی، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: صادرات در بخش صنعت دارو و مواد اولیه دارو می‌تواند به جایگاهی دست یابد که جایگزین صادرات در بخش پتروشیمی شود.

«محمدمهدی برادران» در نشست شورای سیاست‌گذاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «فارمکس»، ضمن بیان مطلب فوق گفت: نمایشگاه فارمکس، جزو نمایشگاه‌های خوب است اما باید کار ویژه‌ای را در این نمایشگاه انجام داد که در سال گذشته رخ نداده است؛ یعنی باید برگزاری این نمایشگاه همراه با هدف، رخداد و دستاورد جدید باشد.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری ناظر بر هدف بوده و هدف‌ هم باید همراه با چالش باشد، افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها در فرایند تولید، بازاریابی و سیاست‌گذاری‌ها نقش دارد. بر همین اساس سال گذشته، از برگزاری این نمایشگاه‌ انتظار رشد تولید و افزایش صادرات داشتیم اما چنین اتفاقی رخ نداد و باید ضعف‌های گذشته را در این بخش پوشش دهیم زیرا پذیرش شکست، آغاز پیروزی است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت در خصوص موفقیت‌های کشورمان در حوزه تولید، توضیح‌داد: پارسال رشد چهار درصدی تولید ناخالص ملی به دست آمد که عدد قابل توجه و خوبی نسبت به سایر کشورها و سال‌های قبلی است، اما نسبت به برنامه رشد هشت درصدی نیاز به کار بیشتر داریم.

وی به رشد ۹.۵ درصدی در گروه صنعت و ۱۶.۵ درصدی در صنایع سلولوزی اشاره و تاکید کرد: همان‌طور که سال‌های قبل کسی باور نمی‌کرد پتروشیمی جای نفت را بگیرد، معتقدم صادرات در بخش صنعت دارو و مواد اولیه دارو می‌تواند به جایگاهی دست یابد که جایگزین پتروشیمی شود. ضمن اینکه نوسازی ماشین‌آلات در صنعت دارو هم یک موضوع مهم است.

برادران با اشاره به اینکه مساله عمق تولید، موضوعی جدی است، اضافه‌کرد: پیوند صنعت دارو و صنعت شیمی می‌تواند یکی از چالش‌ها و اتفاقات مهم این نمایشگاه باشد. باید صنعت شیمی را به‌عنوان صنعتی پایه هم در مقام گفتمان و هم در مقام اجرایی تقویت و پررنگ کرد؛ اتفاقی که می‌تواند به‌عنوان هدف، چالش و گفتمان در این نمایشگاه در نظر گرفته شود.

وی از مسوولان برگزاری نمایشگاه فارمکس خواست در جریان برگزاری این نمایشگاه اخبار خوبی را در این حوزه به مردم ارائه دهند که اتفاق بسیار مهمی است و یادآور شد: باید در جریان چنین نمایشگاهی، پیشرفت‌های انجام شده در صنعت دارو و مواد اولیه دارو را در قالب تورهای اطلاع‌رسانی به صنعتگران، دانشجویان و غیره ارائه داد تا آنها بیش از گذشته در جریان این موفقیت‌ها قرار بگیرند.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت، حضور سخنران کلیدی و رونمایی و معرفی محصولات و نوآوری‌های جدید در این حوزه را از دیگر نکات قابل اهمیت برشمرد که باید در این نمایشگاه عرضه شود و گفت: هم‌افزایی سیاست‌گذاری برای بازدیدکنندگان این نمایشگاه، هم باید قابل درک باشد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد