تولید گاز ترکیه در دریای سیاه دو برابر شد

به گزارش نفت دیلی، تولید روزانه گاز طبیعی ترکیه از دریای سیاه، از دو میلیون مترمکعب، به چهار میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود تولید در پایان سال میلادی جاری، به هفت میلیون مترمکعب افزایش پیدا کند.

به گزارش ایسنا، نشریه اقتصادی اکونومی ترکیه در گزارشی نوشت: هنگامی که بهره برداری از ذخایر گاز طبیعی دریای سیاه، به ظرفیت کامل برسد، ۳۰ درصد از مصرف ترکیه را تامین خواهد کرد. با افزایش سرعت تولید از این میادین، انتظار می‌رود کل تولید روزانه گاز طبیعی ترکیه در پایان سال ۲۰۲۳، به هشت میلیون متر مکعب برسد.

ترکیه سالانه، حدود ۵۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی مصرف می‌کند و تقریبا تمام نیاز گازی خود را از طریق واردات تامین می‌کند. مصرف گاز این کشور در سال میلادی گذشته، ۵۳.۵ میلیارد متر مکعب و تولید داخلی حدود ۳۷۹ میلیون متر مکعب بود.

مصرف گاز ترکیه از ژانویه تا ژوئیه، با ۸.۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۳۱.۶ میلیارد مترمکعب رسید و تولید داخلی با رشد ۲۵ درصدی، به ۲۶۲ میلیون مترمکعب بالغ شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در آوریل امسال اعلام کرد که کل ذخایر گاز طبیعی کشف شده در دریای سیاه، ۷۱۰ میلیارد متر مکعب است.

بر اساس گزارش حریت دیلی، تولید گاز طبیعی از میادین دریای سیاه در مرحله تولید آزمایشی، دو میلیون متر مکعب در روز بود و تولید در پایان سپتامبر، به چهار میلیون متر مکعب افزایش یافت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد