دانش‌بنیان‌ها و جلوگیری از آلودگی محیط زیست با امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک نفتی

 به گزارش نفت دیلی، یک شرکت دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس، امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک پالایشگاه نفت تهران را با محصول دانش بنیان خود بر عهده گرفت.

شرکت دانش بنیان نویان انرژی برد کیان قشم از شرکت های عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، تولید بنزین و گاز سنتز از لجن بیولوژیک پالایشگاه نفت تهران با استفاده از سامانه زباله سوز بر پایه فناوری گازی سازی را بر عهده گرفت.
رییس هیات مدیره این شرکت فناور با اشاره به انعقاد قرارداد با پالایشگاه نفت تهران گفت: لجن بیولوژیکِ حاصل از تصفیه پساب های نفتی، در گذشته دفن می شد که این موضوع علاوه بر هزینه زیاد، موجب آلودگی محیط زیست نیز می‌شد.
مسعود لطفی افزود: طی قراردادی که این شرکت دانش‌بنیان با پالایشگاه نفت تهران به امضاء رساند، امحاء و بازیافت لجن بیولوژیک این پالایشگاه با استفاده از دستگاه زباله سوز بر پایه فناوری گازی سازی در پالایشگاه نفت تهران صورت خواهد گرفت.
محمد کیانی مدیرعامل شرکت نویان انرژی برد کیان قشم نیز اظهار کرد: این پروژه ملی با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس به مدت یک سال منعقد شده است.
وی با بیان اینکه دستگاه زباله سوز بر پایه فناوری گازی‌سازی که در این فرایند مورد استفاده قرار می گیرد، محصولی دانش بنیان است که علاوه بر بازیافت لجن بیولوژیک پالایشگاه نفت تهران، تولید بنزین و گاز نیز از این زباله ها خواهد داشت افزود: این فرآیند علاوه بر رفع مشکلات زیستی ناشی از دفن این زباله، سودآوری و تولید انرژی نیز بدنبال خواهد داشت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد