کتاب‌های یک صفحه‌ای در متروی تهران

 به گزارش صنعت نیوز، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اینکه جایگاه‌هایی مخصوص کتاب‌ با عنوان «کتابخوان» در متروی تهران تعبیه شده است، گفت: ویژه‌برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی تا ۳۰ آبان در متروی تهران برگزار می‌شود.

سید محمد نقیب با تأکید بر توسعه فرهنگ کتابخوانی با محوریت قراردادن عموم مردم و نسل نوجوان در جامعه، گفت: امسال هفته کتاب با شعار «آینده خواندنی است» و با برنامه‌های مختلف برگزار خواهد شد که امیدواریم در این هفته بتوانیم گام‌های موثری در توسعه و ترویج امر کتابخوانی برداریم.

وی افزود: تمام تلاش ما بر این است تا علاقه‌مندان به کتاب در کمترین فرصت زمانی که در ایستگاه‌ها و قطارهای مترو حضور دارند از کتاب و کتابخوانی بهره گیرند

نقیب اضافه کرد: به همین منظور جایگاه‌هایی مخصوص کتاب‌ با عنوان "کتابخوان" در متروی تهران تعبیه شده است که در این طرح کتاب های یک صفحه‌ای به صورت رایگان در اختیار مسافران مترو قرار می گیرد. این صفحات گزیده ای از کتاب های مختلف است که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی کتاب‌های مختلف در نظر گرفته شده است؛ وجه تمایز این کتاب با کتاب‌های معمولی در شیوه ارائه آن است که بصورت تک برگی است و خواننده می‌تواند پس از مطالعه آن را به دوستان خود هدیه دهد. این طرح در فاز اول به صورت آزمایشی در ایستگاه‌های هدف و منتخب اجرا می‌شود

بر اساس گزارش سایت شهر، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران در ادامه برنامه‌های هفته کتابخوانی به تعویض سازه‌های حجمی کتاب، فضاسازی محیطی و گرافیکی و طراحی موشن گرافی در حوزه کتاب اشاره کرد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد