صادرات گاز روسیه به چین رکورد زد

به گزارش نفت دیلی، صادرات گاز طبیعی روسیه به چین با رشد تقاضا، به رکورد تاریخی جدیدی رسیده است.

شرکت دولتی گازپروم در بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت ملی نفت چین، خواستار دریافت حجم گاز فراتر از تعهدات قراردادی این شرکت، از مسیر خط لوله قدرت سیبری ۱ شده است.

طبق گزارش خبرگزاری تاس روسیه، گازپروم، کل حجم گاز درخواستی را تامین کرده و رکورد جدیدی در تحویل روزانه گاز به چین، به ثبت رسانده است.

گازپروم و شرکت ملی نفت چین، ماه میلادی گذشته الحاقیه‌ای را به قرارداد تامین گاز از طریق خط لوله قدرت سیبری ۱ افزودند که تحویل حجم بیشتری گاز تا پایان سال ۲۰۲۳ را پیش بینی می‌کند.

روسیه قصد دارد در سال آینده ۳۰ میلیارد متر مکعب گاز به چین صادر کند و در نهایت میزان صادرات خود را به ۳۸ میلیارد متر مکعب در سال افزایش دهد. صادرات گاز از طریق یک مسیر  جدید در خاور دور، قرار است به ۱۰ میلیارد متر مکعب دیگر در سال رشد کند. گازپروم همچنین مشغول مذاکره برای عرضه ۵۰ میلیارد مترمکعب در سال از طریق خط لوله جدید قدرت سیبری ۲ است اما قراردادی امضا نشده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گازپروم انتظار دارد که صادرات گاز به چین از طریق خط لوله، با عرضه گاز به اروپای غربی که از زمان آغاز جنگ در اوکراین در سال ۲۰۲۲، نزول کرده است، برابری کند. این غول گازی روسی حدود ۱۲۰ میلیارد متر مکعب گاز به اروپای غربی در سال ۲۰۲۰ فروخت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد