توسعه همکاری‌های آموزشی وزارتخانه‌های نفت ایران و عراق

به گزارش نفت دیلی، معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با هدف تقویت و توسعه همکاری‌های آموزشی با عراق در حوزه صنعت نفت در راس هیاتی از وزارت نفت این کشور بازدید کرد.

«مهدی علی‌مددی» در رأس هیاتی از مدیران و متخصصان ارکان آموزشی صنعت نفت و «سیدعباس بهشتی» نماینده وزیر نفت در امور عراق، از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آموزشی وزارت نفت عراق بازدید و نشست‌هایی با «باسم محمدخضیر» معاون وزیر نفت عراق در امور استخراج، «هشام یاس‌شحلان» مدیرکل آموزش، «علی جاسم‌محمود» مدیر مرکز تحقیق و توسعه نفت و گروه متخصصان آموزشی وزارت نفت عراق برگزار کرد.

با توجه به بازدید قبلی گروه وزارت نفت عراق از مراکز آموزشی وزارت نفت ایران، با تبادل نیازهای آموزشی، زمینه و محورهای توسعه و تقویت همکاری‌های آموزشی مشخص شد.

بر اساس این گزارش، همچنین هیات وزارت نفت ایران از مرکز آموزش نفت بغداد، مرکز آموزش نفت کرکوک و مرکز تحقیق و توسعه نفت وزارت نفت عراق بازدید کرد و در نشست‌های تخصصی رئوس برنامه‌های آموزشی مشخص و پیشنهاد شد که به‌محض تأیید طرف عراقی، اقدام‌های لازم برای عملیاتی‌ شدن برنامه‌های یادشده از سوی ارکان آموزشی صنعت نفت انجام شود.

برپایه این گزارش، در سفر «جواد اوجی» وزیر نفت و هیات همراه به عراق در اردیبهشت‌ امسال، توسعه و تقویت همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مرتبط با صنعت نفت مورد تاکید وزیران نفت هر دو کشور قرار گرفت. در این زمینه مقرر شد به‌منظور فراهم کردن زمینه توسعه همکاری‌های مشترک، هیاتی از عراق ضمن بازدید از مراکز آموزشی صنعت نفت، با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آموزشی صنعت نفت آشنا شوند و مطابق با آن برنامه‌های آموزشی متناسب تعریف و عملیاتی شود.

در همین چارچوب، اعضای کارگروه آموزش تخصصی وزارت نفت عراق و کاظم شراد حسن، دبیر این کارگروه مهرماه امسال از مراکز آموزش تخصصی صنعت نفت، دانشکده نفت محمودآباد و دانشگاه صنعت نفت بازدید کردند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد