فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش نفت دیلی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام هم اکنون از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، گفت: با راه اندازی این فاز، ۵۰ درصد به ظرفیت تولید محصولات پنجگانه تولیدی پالایشگاه افزوده می شود.

"شهریار عباسی"، روز یکشنبه در بازدید از پالایشگاه گاز ایلام، با بیان اینکه فاز دوم این پالایشگاه طراحی و برنامه ریزی شده است، اظهار کرد: توسعه صنعت پتروشیمی در استان ایلام به نوعی به تکمیل فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام وابسته شده است.

وی تصریح کرد: با راه اندازی فاز ۲ پالایشگاه گاز ایلام ۵۰ درصد به ظرفیت تولید محصولات پنجگانه پالایشگاه و همچنین تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی ایلام افزوده می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با تاکید بر اینکه با تکمیل فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام به توسعه زنجیره کامل پتروشیمی مواد اولیه و محصولات پتروشیمی منجر می شود، تصریح کرد: این مجموعه در حال حاضر حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عباسی با اشاره به اینکه فاز ۲ پالایشگاه برای ۵۰۰ نفر در مرحله عملیات اجرایی ایجاد شغل کرده است، گفت: همچنین با تکمیل این فاز، برای ۲۰۰ نفر از فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با حوزه نفت و گاز و کارگران فنی شغل ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز ایلام نیز در این بازدید با اشاره به استقبال سرمایه گذاران صنایع پایین دستی برای حضور در استان و تولید محصولات پتروشیمی، گفت: تکمیل فازدوم پالایشگاه گاز ایلام، گام بزرگی در راستای توسعه صنعت پتروشیمی در استان خواهد بود.

"روح الله نوریان" با اشاره به تولید پنج محصول در این پالایشگاه و تحویل به پتروشیمی ایلام، اظهار کرد: روزانه ۳۸۰ تن اتان، ۶۵۰ تن گاز مایع خام و سه هزار و ۳۰۰ بشکه میعانات گازی در این مجموعه تولید و به پتروشیمی ایلام تحویل داده می شود.

وی همچنین با بیان اینکه روزانه ۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی برای مصارف خانگی و صنعتی در روز به شبکه تزریق می شود، افزود: تولید ۲۵۰ تن گوگرد در روز از دیگر ظرفیت‌های پالایشگاه گاز ایلام است.

نوریان خاطرنشان کرد: گوگرد تولید شده در این پالایشگاه با خلوص ۹۹.۹۹ درصد بوده که با حفظ کیفیت شاهد رشد کمیت نیز بوده است.

شرکت پالایش گاز ایلام پالایشگاه گاز ایلام به منظور تأمین گاز طبیعی مصرفی استان ایلام، تقویت فشار گاز خط‌ لوله سراسری در غرب کشور و همچنین تأمین خوراک پتروشیمی ایلام با پالایش گاز ترش میدان گازی تنگ بیجار در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهر ایلام و در شهرستان چوار احداث شده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد