افزایش ۸ درصدی تولید صنعت پتروشیمی در هشت ماه

به گزارش نفت دیلی، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی از افزایش ۸ درصدی تولید در صنعت پتروشیمی در هشت ماهه امسال خبر داد و گفت: امسال ۶۶۰ هزار تن نسبت به پارسال محصول بیشتری به بورس کالا عرضه شده است.

«احمد مهدوی‌ابهری» امروز (شنبه، نهم دی‌ماه) در نشست خبری با اشاره به سهم ۳۰ درصدی صنعت پتروشیمی از صادرات غیرنفتی اظهار کرد: ۲۷ تا ۳۰ درصد بازار سرمایه متعلق به صنعت پتروشیمی است و این صنعت نقش برجسته‌ای در رشد ناخالص داخلی کشور دارد.

وی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی سالانه ۶ میلیارد دلار صنایع پایین‌دستی را تغذیه می‌کند که اگر این صنعت نبود باید واردات می‌شد، افزود: این صنعت سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دلار کود اوره به سازمان خدمات کشاورزی با قیمت بسیار پایین عرضه می‌کند.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به نقش بسیار برجسته صنعت پتروشیمی در اقتصاد ملی و اینکه این صنعت می‌تواند ایران را از اقتصاد تک‌محصولی نفت نجات دهد، گفت: این صنعت پارسال ۱۶ میلیارد دلار صادرات داشته است که ۸۰ درصد آن یعنی ۱۴ میلیارد دلار آن را به نیما عرضه کرده و مابقی برای خرید تجهیزات و کالا و کاتالیست و اجرای طرح‌های پتروشیمی هزینه شده است.

مهدوی‌ابهری تصریح کرد: در هشت‌ماهه امسال ۸ درصد افزایش تولید در صنعت پتروشیمی محقق شده است و صادرات محصولات نیز همانند مدت مشابه پارسال بوده، زیرا امسال ۶۶۰ هزار تن نسبت به پارسال محصول بیشتری به بورس کالا عرضه شده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  انگليسی فارسی
  تبليغات
  نظرسنجی
  وب سايت ما چگونه است؟
  عالی
  خوب
  قابل قبول
  متوسط
  ضعيف
  بد